logo

Léto na odchodu!

V posledních dnech - a dá se vlastně říct týdnech - jsme často informovali o překračování dosud nejvyšších teplot pro jednotlivé kalendářní dny. Ze čtvrtka na pátek k nám ale vtrhne studený a vlhký vzduch od severozádu a teploty výrazně poklesnou. O tom ostatně svědčí i přiložené výstupy z matematických modelů. K ochlazení musíme připočítat také větrný ráz počasí, nejsilnější vítr očekáváme v sobotu, kdy může vítr v nárazech dosahovat 15 až 20 m/s, na horách pak až kolem 25 m/s.

-mn-


Rozložení teplot vzduchu v pátek ve 14 hodin SELČ podle modelu ALADIN/ČHMÚ (zdroj: portal.chmi.cz)


Vertikální profil teploty v troposféře v pátek ve 14 hodin SELČ podél 50. rovnoběžky podle amerického modelu GFS. Teplý vzduch je vidět ještě východně od nás, nulová izoterma propadá až do výšky kolem 1400 m n.m. (zdroj: www.wetter3.de)


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto .

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.