logo

Jak pomohou kotlíkové dotace?

ČHMÚ se zúčastnil v letošním roce výběrového řízení s názvem Monitoring kvality ovzduší v rámci specifického cíle 2.1 Operačního programu Životního prostředí. Co se za tím názvem skrývá? Na osmi místech Čech měříme v zimním období ve dvou měsíčních etapách znečištění venkovního ovzduší a naměřené hodnoty porovnáme s měřením, které provedeme po ukončení kotlíkových dotací na stejném místě a ve stejném režimu. Soustředíme se hlavně na škodliviny, jejichž producentem jsou lokální topeniště.

Cesta to je časově dlouhá a ani realizace není jednoduchá. Proto se během měření musí na Kontrolních dnech prezentovat a odsouhlasit výběr lokalit, stav měření a hodnocení a v neposlední řadě se i na výjezdních Kontrolních dnech seznamují všichni zúčastnění s vybranými lokalitami. Tou první bylo měření v obci Hřivice na Lounsku. O instalaci a provoz se starají technici z pobočky ČHMÚ v Ústí nad Labem.

-hp-

Seznamte se prosím se sekvenčními vzorkovači používanými na všech stanicích obsluhovaných techniky ČHMÚ.

Seznamte se prosím se sekvenčními vzorkovači používanými na všech stanicích obsluhovaných techniky ČHMÚ.


Hlavice pro odběr prašného aerosolu pro frakce PM<sub>10</sub> a PM<sub>2,5</sub> se liší pouze průměrem trubiček, kterými je veden vzduch.

Hlavice pro odběr prašného aerosolu pro frakce PM10 a PM2,5 se liší pouze průměrem trubiček, kterými je veden vzduch.


Činnost vzorkovače a chlazený prostor zajímal všechny.

Činnost vzorkovače a chlazený prostor zajímal všechny.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto .

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 6−4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.