logo

Teplota vody v nádrži Barbora [TP] ve druhém pololetí 2016

Jak jsme informovali již v červnovém článku, od loňské zimy do léta se teplota vody v koupalištích, včetně koupaliště ve vodní nádrži Barbora v okrese Teplice, zvyšovala. Asi je jasné, že od léta do současné doby teplota vody zase klesala. Ale kdyby někoho zajímalo konkrétněji, jaký byl průběh teploty vody v této vodní nádrži, má možnost. V následujícím obrázku číslo 1 je zobrazen průběh teploty vody v koupališti Jezero Barbora od 14. června do 28. prosince 2016.

Teplota vody je měřena v hloubce zhruba 30 až 40 cm, tedy v hloubce, se kterou přichází do styku plavající osoba. Není tedy zachycena ta nejteplejší povrchová vrstvička vody, která se někdy vytváří u hladiny při velmi horkých dnech bez větru.

Pro srovnání je na obrázku č. 2 ještě zobrazen průběh teploty vody za celý rok 2016 a za druhé pololetí 2015. Je vidět, že například v extrémně teplé první polovině srpna 2015 byla voda výrazně teplejší než v první polovině srpna 2016, naopak v teplé první polovině září 2016 byla teplejší než v první polovině září 2015. Na konci podzimu a začátku zimy je teď voda chladnější, než byla před rokem.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto .

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.